chovatelská stanice

svatobernardských psů

Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2008 s mezinárodně chráněným názvem 

"ZE STATKU OD DOBRÉ VODY"uvodni2

Zabýváme se chovem Svatobernardských psů. S bernardýnem jsem se seznámila díky svému otci v útlém dětství. Už můj kočárek na dvorku hlídal jeho první bernardýn Matěj, kterého později vystřídala fenka Dorotka. Sám bernardýny nikdy chovat nezačal, ale lásku k tomuto světoznámému, impozantnímu plemeni, s nezaměnitelným charakterem jsem po něm zdědila. Proto, když jsem si mohla koupit svého prvního psa, bylo už dávno dopředu rozhodnuto že to bude právě bernardýn.

Mojí první Fenkou byla Baby Agáta od Strážců hor. Baby byla skvělá fena, její jemná povaha a bezmezná oddanost k pánovi mě jen utvrdila v tom, že je pro mě bernardýn tou nejlepší volbou, s ní jsem se zúčastnila prvních výstav a tím to všechno začalo. Na výstavách jsme se objevovaly čím dál tím častěji, a já jsem si začala pomýšlet na založení chovatelské stanice a na první štěňátka, Baby si na výstavách vybojovala tituly Šampion a Grand Šampion ČR, ale bohužel nebyla zakladatelkou našeho chovu. Na první štěňátka jsme si musely počkat až do roku 2013, které nám porodila ICH. Baronesa od Klášterních lesů. A s láskou k bernardýnovi, samozřejmě rostla i naše smečka, momentálně máme doma tři bernardýny, a musím se přiznat, že kdyby nebylo mého muže Marka běhalo by u nás zřejmě, bernardýnů o něco víc.

Marek je neodmyslitelnou součástí naší chovatelské stanice, zastává nemalou část péče o naše svěřence, především dbá o jejích fyzickou kondici, v létě se téměř denně vrací z procházky tak, že ze všech tečou proudy vody se slovy, že už všichni umí plavat, a v zimě se po jejich návratu většinou domnívám, že nás navštívili sněžní muži. V neposlední řadě krotí mé "rozmazlovací vášně".

Prioritou pro nás je, aby byli naši psi zdraví, byli co možná v nejlepší fyzické i psychické kondici.